Zprávy ze šipkového sportu z domova i ze světa.

Zajímavosti z předkola a prvního kola MS PDC.

26.12.2011 22:00

Haruki Muramatsu z Japonska startoval na MS podruhé, v předkole porazil švédského siláka Dennise Nilssona, a poté v prvním kole v zápase s Taylorem zahrál krásný průměr 90,26.

Dietmar Burger (Aut) prohrál v předkole s Christianem Perezem (Phl) 0:4 s průměrem 67,44.
Podobný průměr měl v prvním kole už jen Geoff Kime z Austrálie – 66,13

Roland Scholten (Nld) po třech letech, kdy končil v prvním kole tentokrát postoupil do druhého kola po výhře nad Jamie Cavenem. Zdá se, že se Scholtenovi po operaci ramene, kterou podstoupil před dvěma lety, pomalu vrací forma.

Zranění zad nedovolilo Denisovi Ovensovi dohrát zápas prvního kola. S vítězem německé kvalifikace Kevinem Münchem po prvním setu vzdal.

Scott Rand, který se týden před šampionátem probojoval do semifinále Player Championship final, smetl Andy Smithe 3:0 bez ztráty legu.

Menším překvapením bylo vyřazení Raymonda van Barnevelda. James Richardson, který startuje v PDC od ledna, kdy v „Kvalifikační škole“ získal Profi kartu, v průběhu sezóny postupně získával zkušenosti, a až v říjnu se dostal do finále turnaje Pro Tour. Druhé místo na Pro Tour vyneslo Richardsona na postupovou pozici na MS, a hned v prvním kole se mu podařilo vyřadit Raymonda van Barnevelda, který v poslední době nepředvádí přesvědčivé výkony.

Ve velšském souboji dvou bývalých mistrů světa překvapivě porazil v prodloužení Richie Burnett (MS 1995) Marka Webstera (MS 2008).

Úřadující mistr světa Adrian Lewis v prvním kole utekl hrobníkovi z lopaty a to doslova. Jeho soupeř Nigel Heydon, je obstaravatelem pohřbů. Heydon jž vedl 2:0 na sety a v pátém setu měl za stavu 2:1 šipku na vítězství, aby nakonec prodloužení prohrál 3:5.

Až do legu smrti dospěl zápas mezi Gary Andersonem (Sco) a Jyhanem Artutem (Deu). Artut podobně jako Heydon již vedl 2:0.

Také Magnus Caris (Swe) byl blízek vítězství nad Steve Beatonem. Za stavu 2:0 vedl v třetím setu 2:1 a měl šipku na vítězství. Prodloužený pátý set vyhrál Beaton 4:2.

Vysoký standard měl zápas mezi Andy Hamiltonem a Španělem Antonio Akcinase, který vyhrál Hamilton 3:2. Průměry 97,18 a 98,76 hovoří za vše.

Nejlepšího průměru v prvním kole dosáhl ze zranění se zotavující Simon Whitlock – 105,11.

Celkově z dvaatřiceti nasazených hráčů jich jedenáct neprošlo do druhého kola.
Autor: Vladimír